Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ KATOLICKICH – JASNA GÓRA – 21.08.2017

opublikowane: 7 sie 2017, 02:46 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 19 wrz 2017, 06:15 ]

           

W dniu 21 sierpnia 2017 r. na Jasnej Górze odbyła się konferencja dyrektorów szkół katolickich. W Auli Ojca Kordeckiego zgromadziło się kilkuset dyrektorów różnego typu szkół – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły zawodowe, licea ogólnokształcące i technika.

Konferencje dyrektorów szkół katolickich, które są zrzeszone w Radzie Szkół Katolickich organizowane są co najmniej dwa razy w roku.

Ta sierpniowa konferencja, poświęcona była przede wszystkim zmianom jakie następują obecnie w oświacie. Zostały podane informacje dotyczące zarówno sfery prawnej, jak i również bieżącego funkcjonowania szkół.

Gościem konferencji szkół katolickich był Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, który dzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi roli szkół katolickich w procesie kształtowania odpowiednich postaw tożsamych ze społeczna nauką Kościoła Katolickiego u dzieci i młodzieży we współczesnym świecie.

Spotkanie zakończyła msza święta sprawowana w intencji szkół katolickich. Podczas tej mszy świętej ponowiono Akt Zawierzenia szkół katolickich Matce Bożej.

Szkoły katolickie w Tomaszowie Mazowieckim były reprezentowane przez dyrektora szkół Pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz zastępcę dyrektora Panią Justynę Jurę.

Comments