Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Ks. abp Jędraszewski zawierza się Maryi

opublikowane: 18 mar 2014, 01:27 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 18 mar 2014, 01:28 ]

 

Grzegorz Jakubowski/PAP

Sobota, 15 marca 2014 (20:56)

Metropolita łódzki ks. abp Marek Jędraszewski, nowo wybrany zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przybył dziś z wizytą na Jasną Górę.

Arcybiskup został mianowany na to stanowisko podczas 364. zebrania plenarnego Episkopatu w czwartek, 13 marca.

- Kiedy półtora roku temu obejmowałem stolicę arcybiskupią w Łodzi, następnego dnia też tak prywatnie przyjechałem tutaj, żeby Matce Bożej powierzyć to wielkie dzieło, które zostało mi powierzone. Podobnie, uważałem, muszę postąpić i teraz, kiedy po wyborze z przedwczoraj, zostało na mnie złożone niemałe brzemię odpowiedzialności za życie Kościoła w Polsce, skierowałem kroki tutaj, do Matki Bożej Królowej Polski, która czuwa nad polskim Kościołem, by Jej polecić to wszystko, co jest tak ważne dla Kościoła w Polsce dzisiaj i na przyszłość, prosząc jednocześnie, by błogosławiła mi i wstawiała się u swego Syna w tym wszystkim, co odnosi się do mojej posługi, do nowych moich zadań w ramach Konferencji Episkopatu Polski – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski, którego cytuje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Dzień przed wyborem ks. abp. Jędraszewskiego na zastępcę przewodniczącego, biskupi na przewodniczącego Episkopatu wybrali ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego. Zastąpił on na tym stanowisku JE ks. abp. Józefa Michalika, metropolitę przemyskiego.

MM

NaszDziennik.pl


Comments