Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

LEKCJE RELIGII Z KSIĘDZEM PRZEMYSŁAWEM GÓRĄ – 24.11.2014

opublikowane: 24 gru 2014, 04:20 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 26 sty 2015, 12:02 ]
             W dniu 24 listopada 2014 r. gościem w szkołach katolickich w Tomaszowie Mazowieckim był ksiądz Przemysław Góra – Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej.

Poprowadził on lekcje religii z I oraz II klasą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i III klasą Katolickiego Gimnazjum. Głównym tematem, jaki został podjęty przez księdza Przemysława Górę była sprawa zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca w 2016 roku.

Ksiądz Przemysław Góra opowiadał jak wyglądają ,,ŚDM”, jakie dodatkowe inicjatywy inspirowane przez młodzież pojawiają się wokół tego wyjątkowego spotkania młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym. Jednocześnie zachęcał wszystkich uczniów do czynnego wzięcia udziału w ,,ŚDM”.

Lekcje z księdzem Przemysławem Górą wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadawali wiele pytań związanych zarówno ze ,,ŚDM” jak i również z innymi inicjatywami, w których, na co dzień uczestniczy młodzież.

Comiesięczna Msza Święta

W kościele Św. Krzyża w Krakowie każdego 16 dnia miesiąca o godz. 18.00 odbywa się uroczysta Msza św. w intencji Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016. Inicjatorem modlitwy jest Krakowskie Diecezjalne Biuro Światowych Dni Młodzieży przygotowujące młodzież Archidiecezji Krakowskiej do wydarzeń w roku 2016.

ksiadz gora