Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

MARSZ DLA JEZUSA – 24.03.2013

opublikowane: 19 kwi 2013, 05:05 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 16 maj 2013, 01:28 ]
    Ponad tysiąc młodych osób z Archidiecezji Łódzkiej, w większości byli to uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, którzy przygotowują się do "Sakramentu Bierzmowania", w tym uczniowie trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczyło w Łodzi w Marszu dla Jezusa.
    Po przejściu ulicą Piotrkowską młodzież wzięła udział we mszy świętej w łódzkiej katedrze. "Pogłębiajmy wiarę, miłość, nadzieję" - zachęcał abp Marek Jędraszewski. Hasłem tegorocznego marszu były słowa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28,16).
    Na początku na placu Wolności, w pobliżu pomnika Tadeusza Kościuszki i kościoła Zesłania Ducha Świętego powitał młodzież abp Marek Jędraszewski. 
    Podczas Marszu rozważano sakramenty święte: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Nie zabrakło też śpiewów, które rozbrzmiewały najpierw z jadącej platformy, o co dbał młodzieżowy zespół Made in Heaven, a potem z ust idących.
    Młodzi ludzie nieśli kilkumetrowy Krzyż Roku Wiary, wielki bochen ze znakiem ryby oraz flagi i transparenty.
    Przejście do katedry zabrało uczestnikom marszu półtorej godziny. Celem była msza święta odprawiana przez abpa Marka Jędraszewskiego. 
    "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody – to słowa, które wyrażają szczególne napięcie treściowe wypełnione waszymi rozważaniami najpierw o chrzcie, jako początku drogi każdego chrześcijanina, który dzięki temu sakramentowi jest wszczepiony w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. To początek jego drogi do wieczności z Chrystusem w obecności Boga" - mówił metropolita łódzki w homilii. 
    Przypomniał także, że później niezbędny jest też sakrament bierzmowania, w którym "Duch święty, duch pocieszyciel, duch mocy, Boski ogień miłości rozpala serce chrześcijanina, utwierdzając go w drodze rozpoczętej na chrzcie". "Ta droga musi być przeniknięta miłością" - podkreślał arcybiskup.
    "Krzyża Pana naszego nie zrozumie się bez Jego miłości pełnej miłosierdzia. Czyli przebaczającej, przygarniającej nas do siebie, nawet w ostatniej chwili naszego życia, nawet w momencie ostatniego tchnienia” - podkreślał abp Jędraszewski. 
    "Tajemnica krzyża, będąca wyrazem miłości Boga do nas, jest treścią liturgii, która zaczyna się z dniem dzisiejszym i będzie z każdym dniem Wielkiego Tygodnia pogłębiana" - mówił metropolita łódzki i zachęcał do udziału w tych wydarzeniach. "Bierzmy w nich udział. Odkrywajmy wielkość Bożej miłości do każdej i każdego z nas. Odkrywajmy swój los, los chrześcijanina złączony tak głęboko w losem Chrystusa. Pogłębiajmy własną wiarę, pogłębiajmy miłość, pełną wdzięczności do Boga. Pogłębiajmy naszą nadzieję w zbawienie wieczne” - apelował abp Marek Jędraszewski.
    Marsz dla Jezusa zorganizował Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.