Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

MSZA ŚWIĘTA I POŚWIĘCENIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ BOHATERSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY, KTÓRZY ODDALI SWOJE ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ -  10.11.2013

opublikowane: 22 lis 2013, 04:14 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 25 lis 2013, 01:07 ]
    W dniu 10 listopada 2013 r. uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum wraz z nauczycielem historii Panem Zbigniewem Stysiem oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, udali się do parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim na uroczystości związane z poświęceniem tablicy upamiętniającej bohaterstwo dzieci i młodzieży, należących do różnych organizacji, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę w latach 1914 - 1945. 

    Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza prałata Henryka Kowalińskiego - Dziekana Dekanatu Tomaszowskiego proboszcza parafii Św. Jadwigi Królowej oraz księdza kanonika Ryszarda Stanka proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

    Po mszy świętej, wszyscy zebrani na niej, przeszli na miejsce Pamięci Narodowej, które znajduje się obok kościoła. Tutaj, została poświęcona przez księdza prałata Henryka Kowalińskiego, tablica upamiętniająca wspomniane wcześniej, dzieci i młodzież, którzy zginęli w walkach w obronie Polski w latach 1914 - 1945.

    Tablicę, uroczyście odsłonili – Pan Zbigniew Styś, nauczyciel historii w Katolickim Gimnazjum oraz uczeń Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Konrad Świnoga, który wcześniej wyrecytował okolicznościowy wiersz.