Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW -06.09.2014

opublikowane: 24 gru 2014, 04:13 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 17 sty 2015, 01:17 ]
           W dniu 6 września 2014 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuariów: Świętego Ojca Pio na "Przeprośnej Górce” i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

          Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Sanktuarium Świętego Ojca Pio położonego na "Przeprośnej Górce”. Tutaj, zostaliśmy powitani przez brata Waldemara Wróblewskiego ze Zgromadzenia Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego, który przybliżył nam nie tylko historię powstania Sanktuarium, ale opowiedział nam wiele wydarzeń z życia Świętego Ojca Pio.

         Następnie, wszyscy modliliśmy się przy relikwiach Świętego Ojca Pio, które znajdują się dolnej części Sanktuarium.

       W dalszej kolejności uczniowie i nauczyciele oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio idąc w przepięknej scenerii lasu, rozważali kolejne stacje Drogi Krzyżowej, które są wybudowane w niedalekiej odległości od Sanktuarium.

       Później, wszyscy uczestnicy pielgrzymki udali się Jasną Górę. Tam, najpierw uczestniczyliśmy w sali ojca Kordeckiego w spotkaniu Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej. Po wysłuchaniu prelekcji na temat Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz świadectw osób, które zostały w sposób cudowny uzdrowione za wstawiennictwem Matki Bożej, cała pielgrzymka udała się na mszę świętą odprawioną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. W czasie tej mszy świętej, jej uczestnicy dokonali indywidualnego Zawierzenia.
Na zakończenie naszej pielgrzymki, uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.

        Nasza pielgrzymka do Sanktuariów była niezwykłym przeżyciem duchowym dla wszystkich biorących w niej udział. To czas refleksji nad swoim życiem, zastanowienia się, co w nim jest najważniejsze.

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŚWIĘTORODZINNEJ W STUDZIANNIE- 27.09.2014

           W ostatnią sobotę września 2014 r. wyruszyła z parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim kolejna już 29 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie.

            Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą odprawioną o godz. 7:00 przez księdza Grzegorza Chirka. Później, bardzo duża grupa mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, pomimo niesprzyjającej pogody (deszcz) udała się w drogę do Sanktuarium w Studziannie.

            Pielgrzymi modlili się w bardzo wielu intencjach – dziękowali Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II – papieża rodzin i wypraszali u świętej Rodziny w Studziannie szczególną pomoc i błogosławieństwo dla swoich rodzin.

              W pielgrzymce uczestniczyli również, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum, nad którymi opiekę sprawował Pan Adam Tataradziński – nauczyciel religii i historii.

            Wszystkich chętnych zapraszamy za rok na jubileuszową XXX pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie.
Comments