Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW – 25.09.2011

opublikowane: 19 kwi 2013, 01:22 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 1 sie 2013, 02:30 ]
    W dniu 25 września 2011 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum,  rodzice i dziadkowie uczniów oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio uczestniczyli 
w pielgrzymce do następujących Sanktuariów: Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Leśniowie, Św. Ojca Pio na "Przeprośnej Górce" oraz  Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.
    Pielgrzymka rozpoczęła się od Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Leśniowie. Tam, wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w prelekcji dr inż. Jacka Pulkowskiego na temat - trwałości rodziny. W dalszej kolejności cała grupa wysłuchała historii powstania "Sanktuarium" przekazanej przez jednego z Ojców Paulinów. 
    Na koniec pobytu w "Sanktuarium" wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymali indywidualne "Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem" oraz zaczerpnęli wody z "Cudownego Źródełka"
    Następnie pielgrzymka udała się do Sanktuarium Św. Ojca Pio znajdującego się na "Przeprośnej Górce". Tam, jej uczestnicy wzięli udział w mszy św. podczas, której odbyła się "Konsekracja Sanktuarium". 
    Na tej uroczystości obecnych było kilka tysięcy wiernych i kilkudziesięciu kapłanów na czele 
z księdzem Arcybiskupem Stanisławem Nowakiem Metropolitą Częstochowskim. Uroczystości, które trwały kilka godzin - od godz. 16:00 do 20:00 - były wspaniałą ucztą duchową dla wszystkich zgromadzonych. Z młodzieżą, po mszy św., na temat naszej szkoły rozmawiał ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak, który zgodził się również na wspólne pamiątkowe zdjęcie.
    W ostatniej swojej części pielgrzymka udała się na Jasną Górę aby uczestniczyć w "Apelu Jasnogórskim". 
    Po modlitwie przed "Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej" oraz "Apelu Jasnogórskim" udano się w podróż powrotną.