Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2016

opublikowane: 24 gru 2016, 03:43 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 mar 2017, 11:34 ]

W dniu 11 listopada 2016 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim, wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych związanych z przypadającą w tym dniu 98 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w intencji Ojczyzny. Na mszy świętej obecni byli przedstawiciele różnego rodzaju środowisk i organizacji działających na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. 

Po mszy świętej, na dziedzińcu Kościoła, pod obeliskiem przypominającym walkę Polaków o niepodległość, zostały złożone biało-czerwone wiązanki kwiatów. Wśród delegacji, które składały wiązanki kwiatów, byli również obecni, nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Później, zgromadzeni na mszy świętej przemaszerowali na Plac Kościuszki, gdzie nastąpiła defilada żołnierzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej.  W tym miejscu zostały złożone również wiązanki kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki – wśród delegacji byli także nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio.

Jeszcze później, wszyscy zebrani na uroczystości przemaszerowali pod pomnik poległych Legionistów Józefa Piłsudskiego.

Tutaj, miały miejsce okolicznościowe przemówienia przypominające historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz osobę Józefa Piłsudskiego.

Na końcu uroczystości, przedstawiciele różnego rodzaju organizacji, w tym nauczyciele i uczniowie szkół katolickich oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki biało czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. 

Zgodnie z tradycją, tuż po zakończeniu uroczystości, odbył się także Bieg Niepodległości, w którym bardzo licznie udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół katolickich.

Comments