Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH – 06.06.2016

opublikowane: 12 cze 2016, 02:16 przez moderator serwisu

 Już po raz czwarty, z inicjatywy Pasterza Kościoła Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, odbył się zjazd koleżeński dla kapłanów wyświęconych w roku 1973 - dnia 24 maja w Poznaniu i dnia 3 czerwca w Łodzi.

 W spotkaniu, które rozpoczęło się w niedzielę 5 czerwca br. w Porszewicach uczestniczyło 23 kapłanów - dziś przynależących do diecezji Łódź, Poznań, Kalisz, Bydgoszcz.

 W poniedziałek wszystkich kapłanów gościł Tomaszów Mazowiecki - parafia Św. Jadwigi Królowej, gdzie o godz. 12: 00 została odprawiona uroczysta Msza święta. Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski świętujący również 43 rocznicę święceń kapłańskich.

 Po Mszy świętej, licznie zgromadzona w świątyni młodzież i wierni, w tym nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim, na ręce Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wszystkim świętującym rocznicę kapłaństwa, złożyli życzenia i obdarowali piękną różą.

 Na zakończenie wszystkim uczestnikom uroczystości podziękował ksiądz Bernard Cegła proboszcz parafii Luboń, dziekan kursowy kapłanów wyświęconych w Poznaniu. W sposób szczególny podziękowania zostały przekazane Księdzu Arcybiskupowi za inicjatywę, która mimo granic administracyjnych zbliża, oraz gospodarzowi miejsca księdzu prałatowi Henrykowi Kowalińskiemu za gościnę oraz za wyjazd do Skansenu rzeki Pilicy i Niebieskich Źródeł.

Comments