Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

SIOSTRY PASJONISTKI W NASZYCH SZKOŁACH – 09.06.2014 - ADOPCJA SERCA

opublikowane: 28 sie 2014, 10:16 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 24 lis 2014, 10:32 ]

W dniu 9 czerwca 2014 roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym oraz Katolickim Gimnazjum odbyła się lekcja religii przeprowadzona przez siostry pasjonistki. Były to: siostra Marietta Teresa Sefańska z parafii Św. Antoniego i siostra Nicol Messa z Kamerunu.

Lekcja została przeprowadzona w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Siostry opowiadały o wyjątkowo szlachetnej inicjatywie, jaką jest Adopcja Serca. Na potwierdzenie swoich słów wyświetliły film omawiający tą inicjatywę. Siostra Nicol zaśpiewała przepiękną pieśń o Panu Jezusie.

Uczniowie w trakcie trwania tej lekcji zadawali bardzo wiele pytań związanych z życiem i pracą w Kamerunie.

Ta wyjątkowa lekcja uświadomiła uczniom i nauczycielom, jaką biedę oraz niedogodności mają mieszkańcy Kamerunu w swoim codziennym życiu.

W tym miejscu trzeba dodać, że uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum kilka miesięcy wcześniej podjęli się Adopcji Serca.

                             Co to jest ,Adopcja Serca? 

        Adopcja Serca jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Z reguły polega ona na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie dziecku edukacji. Program adopcja serca (adopcja na odległość) obejmuje także zdolną młodzież i również wiąże się z pomocą w zdobyciu wykształcenia lub nauką konkretnego zawodu. Między ofiarodawcą a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymuje zdjęcie swojego podopiecznego a nawet listy.

        Taką formą pomocy zawsze objęte są dzieci w ciężkiej sytuacji życiowej a nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze, wolontariusze, składając coroczny raport.

        Podjęcie się adopcji serca musi być odpowiedzialną decyzją, która wiąże się z odpowiedzialnością za losy konkretnego dziecka, które wie, że ma opiekuna i dzięki niemu ma, co jeść i może chodzić do szkoły.

      Dlatego zawsze należy poinformować placówkę odpowiedzialną za dziecko, jeżeli ofiarodawca nie jest w stanie kontynuować adopcji serca.

 

adopcjaadopcja film


Comments