Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

SPŁYW KAJAKOWY - 25.06.2013

opublikowane: 8 lip 2013, 00:41 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 8 lip 2013, 00:41 ]

    W dniu 25 czerwca 2013 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum  wzięli udział w spływie kajakowym, którego organizatorem był Klub Sportowy AMBERKLUB. Fachowa obsługa, w której obecni byli cały czas zawodowi instruktorzy – ratownicy, miała pieczę nad bezpieczeństwem uczestników naszej wyprawy.

    Dla większości naszych uczniów był to pierwszy kontakt z kajakiem, o samym spływie nie wspominamy. Dlatego też z oczywistych względów wszyscy mieli na sobie założone kapoki, na wypadek gdyby zaistniała nieoczekiwana sytuacja...

    Trasa spływu kajakowego przebiegała od przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim aż do przystani w Inowłodzu.

    Przepłynięcie trasy "spływu” zajęło jego uczestnikom kilka godzin. Przez całą trasę wszyscy biorący udział w "spływie" podziwiali przepiękną przyrodę jaka występuje w dolinie rzeki Pilicy. Niektórzy uczniowie byli tak pochłonięci jej podziwianiem, iż nie zauważyli gałęzi drzewa, które wznosiły się tuż nad wodą... Wszystko zakończyło się szczęśliwie i można było dalej kontynuować "spływ".

    A później…, na przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim było ognisko, na którym pieczono kiełbaski, mięsko i inne wiktuały.