Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I 222. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA – 03.05.2013

opublikowane: 16 cze 2013, 23:16 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 1 lip 2013, 02:05 ]

    W dniu 3 maja 2013 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 222 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

    Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny. Następnie po mszy św. jej uczestnicy udali się na Skwer Niepodległości, który znajduje się przed Urzędem Miasta.

    Po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji  3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

    W dalszej kolejności żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową.

    Na końcu uroczystości składano przy płycie pamiątkowej poświęconej nieznanemu żołnierzowi poległemu za wolność na polu chwały w latach 1914 – 1921 wiązanki z  biało - czerwonych kwiatów. Wśród delegacji składających kwiaty obecni byli uczniowie Katolickiego Gimnazjum oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

    Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej
w Smardzewicach.