Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowane: 23 maj 2015, 07:40 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 23 maj 2015, 08:22 ]

        W dniu 3 maja 2015 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 224 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

        Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Tomaszowskiego księdza prałata Henryka Kowalińskiego . Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się przed pomnik Tadeusza Kościuszki, który znajduje się na Placu Kościuszki. 

          Po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

            W dalszej kolejności żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową.

            Na końcu uroczystości składano wiązanki z  biało - czerwonych kwiatów. Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Katolickie Gimnazjum i Katolicką Szkołę Podstawową oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio. 

        Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach.

3 maja

Comments