Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowane: 11 cze 2016, 07:16 przez moderator serwisu

W dniu 3 maja 2016 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 225 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza prałata Henryka Kowalińskiego i księdza prałata Edwarda Wieczorka. Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się przed pomnik Tadeusza Kościuszki, który znajduje się na Placu Kościuszki.

 Po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

W dalszej kolejności żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową.

Na końcu uroczystości składano wiązanki z biało - czerwonych kwiatów. Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Katolickie Gimnazjum i Katolicką Szkołę Podstawową oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach.

 

Comments