Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKII KONSTYTUCJI 3 MAJA -2017

opublikowane: 8 cze 2017, 01:19 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 9 cze 2017, 05:50 ]

W dniu 3 maja 2017 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 226 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza prałata Henryka Kowalińskiego i księdza prałata Edwarda Wieczorka. Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się przed obelisk, który znajduje się na skwerze przed Urzędem Miasta.

 Po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

W dalszej kolejności żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową.

Na końcu uroczystości składano wiązanki z biało - czerwonych kwiatów. Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie i nauczyciele reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Katolickie Gimnazjum i Katolicką Szkołę Podstawową oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach.

 

Comments