Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2017

opublikowane: 23 gru 2017, 04:20 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 20 mar 2018, 01:22 ]
               

W dniu 11 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim na czele z dyrektorem szkół Panem Mariuszem Węgrzynowskim, wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych związanych z przypadającą w tym dniu 99 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w intencji Ojczyzny. Na mszy świętej obecni byli przedstawiciele różnego rodzaju środowisk i organizacji działających na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, w tym reprezentanci naszych szkół katolickich i Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio. 

Po mszy świętej, na dziedzińcu Kościoła, pod obeliskiem przypominającym walkę Polaków o niepodległość, zostały złożone biało-czerwone wiązanki kwiatów. Wśród delegacji, które składały wiązanki kwiatów, byli również obecni, nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Później, zgromadzeni na mszy świętej przemaszerowali na Plac Kościuszki, gdzie nastąpiła defilada żołnierzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej.  W tym miejscu zostały złożone również wiązanki kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki – wśród delegacji byli także nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio.

 Następnie, wszyscy zebrani na uroczystości przemaszerowali pod pomnik poległych Legionistów Józefa Piłsudskiego.

Tutaj, miały miejsce okolicznościowe przemówienia przypominające historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz osobę Józefa Piłsudskiego.

Na końcu uroczystości, przedstawiciele różnego rodzaju organizacji, w tym nauczyciele i uczniowie szkół katolickich oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki biało czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. 

 Podczas uroczystości uczniowie szkół katolickich reprezentowali szkoły wraz ze sztandarem.

Zgodnie z tradycją, tuż po zakończeniu uroczystości, odbył się także Bieg Niepodległości,  w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół katolickich.


 

Comments