Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2014

opublikowane: 24 gru 2014, 04:15 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 17 sty 2015, 09:06 ]
          W dniu 11 listopada 2014 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim, wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych związanych z przypadającą w tym dniu 96 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.

               Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów w Kaplicy Pamięci Narodowej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz w innych miejscach pamięci zlokalizowanych na dziedzińcu Kościoła przypominających walkę Polaków o niepodległość. Po złożeniu kwiatów, została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie, po zakończonej mszy świętej, wszyscy zgromadzeni na niej przemaszerowali pod pomnik poległych Legionistów Piłsudskiego.

                 Tutaj, po wciągnięciu Flagi Państwowej na maszt i odśpiewaniu Hymnu Narodowego miały miejsce okolicznościowe przemówienia przypominające historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz osobę Józefa Piłsudskiego, które skierowane zostały do zgromadzonych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. W dalszej kolejności odczytano Apel Poległych a Kompania Honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddała salwę honorową.
    
              Na końcu uroczystości przedstawiciele władz samorządowych oraz różnego rodzaju organizacji i szkół, w tym uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki biało czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. Uroczystości uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smardzewic.

           Zgodnie z tradycją, tuż po zakończeniu uroczystości, odbył się również Bieg Niepodległości, w którym udział wzięli, uczniowie i nauczyciele z naszych szkół.

bieg


bieg film


Comments