Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2015

opublikowane: 17 gru 2015, 08:37 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 17 gru 2015, 08:40 ]

W dniu 11 listopada 2015 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim, wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych związanych z przypadającą w tym dniu 97 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w intencji Ojczyzny. Na mszy świętej obecni byli przedstawiciele różnego rodzaju środowisk i organizacji działających na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. 

Po mszy świętej, na dziedzińcu Kościoła, pod obeliskiem przypominającym walkę Polaków o niepodległość, zostały złożone biało-czerwone wiązanki kwiatów. Wśród delegacji, które składały wiązanki kwiatów, byli również obecni, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Następnie, grupa mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego zgromadzona na uroczystej mszy świętej przemaszerowała pod pomnik poległych Legionistów Piłsudskiego.

Tutaj, miały miejsce okolicznościowe przemówienia przypominające historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz osobę Józefa Piłsudskiego.

 Na końcu uroczystości, przedstawiciele różnego rodzaju organizacji, w tym członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki biało czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. 

Zgodnie z tradycją, tuż po zakończeniu uroczystości, odbył się również Bieg Niepodległości, w którym bardzo licznie udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół katolickich.

Comments