Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

opublikowane: 11 wrz 2013, 02:09 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 16 wrz 2013, 01:27 ]
    W dniu 2 września 2013 r. uczniowie I, II i III klasy Katolickiego Gimnazjum oraz po raz pierwszy uczniowie I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli nowy rok szkolny 2013/2014.

    Najpierw o godz. 12:00, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio wzięli udział we mszy św. odprawionej w ich intencji w Kościele Św. Jadwigi Królowej, przez Dziekana Dekanatu Tomaszowskiego Archidiecezji Łódzkiej księdza prałata Henryka Kowalińskiego.

    Następnie po mszy św. wszyscy obecni na niej, udali się do budynku szkoły na drugą część związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Podczas tej części, która rozpoczęła się modlitwą i odśpiewaniem hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum - Pani Wiesława Olejnik, Zastępca Dyrektora - Pan Mariusz Węgrzynowski, Dziekan Dekanatu Tomaszowskiego Archidiecezji Łódzkiej – ksiądz prałat Henryk Kowaliński oraz obecny na tej uroczystości Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Antoni Macierewicz .

    Po części oficjalnej zostały przekazane uczniom i ich rodzicom szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania szkół w nowym roku szkolnym.

    Na końcu spotkania, wszyscy zgromadzeni na uroczystości, wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez członkinie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio.