Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

UROCZYSTOŚCI 72. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ – 01.09.2011

opublikowane: 19 kwi 2013, 01:15 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 10 maj 2013, 02:14 ]
   

 W dniu 1 września 2011 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych upamiętniających 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 72 rocznicę Bitwy 
o Tomaszów Mazowiecki i 72. rocznicę napaści Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich  na Polskę, które miały miejsce na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej oraz w Kościele Św. Jadwigi Królowej.

    

    W pierwszej części uroczystości, które odbyły się na Cmentarzu Wojennym zgromadzili się: weterani II wojny światowej, władze samorządowe miasta i powiatu, księża, wojsko, uczniowie i nauczyciele innych tomaszowskich szkół, przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń i wielu mieszkańców całego powiatu tomaszowskiego.
    Po przypomnieniu wydarzeń, które towarzyszyły wybuchowi II wojny światowej oraz po odczytaniu apelu poległych i oddaniu salwy honorowej, przedstawiciele różnych środowisk, wśród nich, 
uczniowie Katolickiego Gimnazjum oraz członkowie

Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych żołnierzy.
    Następnie uczestnicy pierwszej części uroczystości przemaszerowali do Kościoła Św. Jadwigi Królowej na mszę św., która została odprawiona przez ks. prałata Henryka Kowalińskiego w intencji poległych oraz o pokój na świecie. 
    Uroczystości uświetniła swoją obecnością: Kompania Honorowa 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim wystawiona przez 7. Batalion Kawalerii Powietrznej oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smardzewic.