Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Warsztaty „Zrozumieć media” Tomaszów Mazowiecki - 27 marca 2014 r.

opublikowane: 7 kwi 2014, 01:28 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 17 kwi 2014, 00:01 ]

„Zrozumieć media” – pod takim hasłem w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 marca 2014 r. odbyły się wyjazdowe warsztaty medialne dla młodzieży.  Organizatorem spotkania była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.


Warsztaty prowadziła wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów, którzy, na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów skupiała się, między innymi na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – mówi koordynator tych spotkań  o. Marcin Krupa CSsR z Radia Maryja.

Młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję, żeby poznać kulisy realizacji przekazu radiowego i telewizyjnego oraz sposobu oddziaływania mediów na odbiorcę. (…) Warto zaznaczyć, że na takie warsztaty wyjeżdża specjalnie przygotowana do tego ekipa wykładowców, specjalistów i redaktorów, którzy pracują czy to w WSKSiM, czy też wykonują swoje powołanie dziennikarskie w TV Trwam bądź w Radiu Maryja – wyjaśnia redemptorysta.

Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, ponieważ to nie tylko sucho podawana teoria, lecz możliwość praktycznego, czynnego w nich uczestnictwa. Gwarantuje to możliwość zapoznania się ze sprzętem, jaki używany jest w mediach: telewizyjny wóz transmisyjny, profesjonalne studyjne kamery, profesjonalne studyjne mikrofony oraz konsolety, a także profesjonalne oprogramowanie telewizyjne i radiowe czy prasowe, używane, na co dzień przez dziennikarzy.

W warsztatach medialnych po raz kolejny uczestniczyli również uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

 

Comments