Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE - "ZROZUMIEĆ MEDIA" – 15.03.2013

opublikowane: 19 kwi 2013, 04:59 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 16 maj 2013, 02:09 ]
    15 marca 2013 r. uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w warsztatach medialnych "Zrozumieć media", które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, a zorganizowane zostały przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z telewizją Trwam. W "warsztatach" wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych – łącznie 420 osób.
    Młodzi ludzie, mogli się wcielić na tych warsztatach w dziennikarza przeprowadzającego sondę uliczną, uczyli się prostego montażu telewizyjnego i dźwiękowego. Mieli także możliwość doświadczenia "na własnej skórze", na czym polega prawidłowe oświetlenie telewizyjne i jaki ma ono wpływ na postrzeganie konkretnej osoby przez widza. Uczniowie mogli zobaczyć jakie znaczenie dla przekazu, który dociera do widza może mieć wielkość kadru a także innych czynników składających się na produkcję telewizyjną i radiową. Uczestnicy warsztatów mieli również, możliwość odkrycia w sobie talentu dziennikarza prasowego. Zapoznali się także ze sprzętem jaki używany jest w mediach: telewizyjny wóz transmisyjny, profesjonalne studyjne kamery, mikrofony, konsolety, oprogramowanie telewizyjne, radiowe, prasowe używane na co dzień przez dziennikarzy. Warsztaty miały przede wszystkim pokazać prawa i zasady, którymi kierują się media.
    Nasi uczniowie byli z tych warsztatów bardzo zadowoleni. Już dzisiaj wyrażają akces wzięcia udziału w podobnym trzydniowym przedsięwzięciu.