Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WARSZTATY MEDIALNE - "ZROZUMIEĆ MEDIA" – 18.09.2013

opublikowane: 3 paź 2013, 01:10 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 lis 2013, 23:58 ]
    W dniu 18 września 2013 r. uczniowie pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami, wzięli udział w warsztatach medialnych - "Zrozumieć media" zorganizowanych przez wykładowców  Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz dziennikarzy Telewizji Trwam i Radia Maryja.

    W warsztatach, oprócz uczniów naszych szkół katolickich wzięli udział również inni uczniowie tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Łącznie ponad 300 osób. Zainteresowanie warsztatami było dużo większe. W związku z tym, iż warunki lokalowe nie pozwalały na udział większej ilości młodzieży – warsztaty odbyły się w trzech miejscach: w kinie Włókniarz, auli Piusa X przy kościele Św. Antoniego i Młodzieżowym Domu kultury im. Rotmistrza Witolda Pileckiego planowane jest zorganizowanie ich po raz kolejny na wiosnę przyszłego roku.

    Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na trzy grupy, które od godziny 9:00 do 14:30 brały udział w profesjonalnie prowadzonych zajęciach prasowych, radiowych i telewizyjnych. Młodzież mogła odwiedzić wóz transmisyjny, a także spróbować pracy na profesjonalnym sprzęcie studyjnym.

    Jest to niezwykle wartościowa inicjatywa. Młodzież mogła się przekonać, że nie wszystko co jest pokazywane w mediach musi być zgodne z prawdą.

    Na warsztatach pokazane zostały narzędzia dzięki, którym młodzi ludzie mogą szukać tej prawdy.

    Uczestnictwo naszych uczniów w tych warsztatach, było dla nich doskonałą lekcją, dzięki której lepiej będą mogli zrozumieć świat współczesnych mediów.