Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WIECZORNICA O ŚW. OJCU PIO - 27.05.2013

opublikowane: 17 cze 2013, 02:27 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 25 cze 2013, 03:00 ]

    W dniu 27 maja 2013 r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Pani Moniki Piwowarskiej, przygotowali „Wieczornicę” poświęconą Świętemu Ojcu Pio .

    W „Wieczornicy” wystąpili uczniowie wszystkich klas Katolickiego Gimnazjum. Zaprezentowali oni mniej znane dla zgromadzonego audytorium informacje o życiu i działalności Świętego Ojca Pio.

    Było to na pewno nowe, ubogacające duchowo wszystkich obecnych na tej „Wieczornicy”,  spojrzenie na życie zakonnika, który przez całe swoje życie był wzorem wierności Panu Bogu i Matce Bożej i z niezwykłą zarazem pokorą wypełniał swoje obowiązki kapłańskie.

    Wszelkie zdolności nadprzyrodzone takie jak: możliwość uzdrawiania chorych, czynienie cudów, bilokacja, lewitacja, wiedza nadprzyrodzona, które Święty Ojciec Pio otrzymał od Pana Boga zawsze wykorzystywał aby pomóc innym ludziom. Czynił to z miłości do ludzi i z pełnym zaangażowaniem, chociaż jego  zdrowie od najmłodszych już lat przysparzało mu wiele problemów. Stygmaty, które posiadał przez pięćdziesiąt lat to jeszcze dowód na to, że był człowiekiem wyjątkowym w sposób szczególny namaszczonym przez Boga. Powinien być wzorem do naśladowania przez innych ludzi.

    Po części artystycznej wszyscy zebrani w tym dniu, udali się na przygotowany przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio poczęstunek.

    Wśród zaproszonych gości, obecni byli, między innymi: Dziekan Dekanatu Tomaszowskiego Archidiecezji Łódzkiej ksiądz prałat Henryk Kowaliński, nauczyciele Katolickiego Gimnazjum, rodzice i dziadkowie uczniów oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.