Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WIGILIA SZKOLNA I ORAZ II KLASY KATOLICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO WRAZ Z II KLASĄ KATOLICKIEGO GIMNAZJUM

opublikowane: 24 gru 2014, 04:33 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 23 lut 2016, 04:36 ]
                 Po oficjalnej części uczniowie II klasy Katolickiego Gimnazjum, I oraz II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego udali się do Sali, w której odbyła się ich wspólna Wigilia. Uroczystość ta została zorganizowana przez wychowawcę II klasy Katolickiego Gimnazjum – Panią Justynę Jurę oraz wychowawcę I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego – Panią Monikę Piwowarską. Za piękny wystrój Sali odpowiedzialni byli uczniowie II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego: Konrad Świnoga oraz Tomasz Lewicki.

                 Zgodnie z tradycją uczniowie wraz z obecnymi nauczycielami rozpoczęli Wigilię od wspólnego przełamania się opłatkiem. Następnie obecni na uroczystości spożywali przygotowane pokarmy: pierogi z kapustą i grzybami, filet z mintaja, rybę po grecku, śledzie w oliwie oraz w śmietanie, sałatkę jarzynową oraz sałatkę z tuńczyka. Wśród potraw nie mogło zabraknąć pysznych ciast przygotowanych przez mamy uczennic. Podczas uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali kolędy. Na szczęście o zebranych nie zapomniał Święty Mikołaj, który ich odwiedził i obdarzył ich licznymi prezentami, co wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych na uroczystości.

             Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu z opisanej uroczystości pokazującą świąteczną atmosferę panującą tego dnia wśród uczniów II klasy Katolickiego Gimnazjum i I oraz II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim oraz obecnych na uroczystości nauczycieli.


wigiliawigilia


Comments