Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO INOWŁODZA I ANIELINA – 28.05.2011

opublikowane: 18 kwi 2013, 23:55 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 8 maj 2013, 06:41 ]
    W dniu 28 maja 2011 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum oraz rodzice uczniów udali się na wycieczkę do Inowłodza i Anielina.     W pierwszej części wycieczki - w Inowłodzu, wszyscy obecni na niej, wzięli udział we mszy św. odprawionej w Kościele Św. Idziego w intencji całej społeczności Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.    Następnie zwiedzano ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego, 
a zniszczonego w czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku. Zamek jest obecnie odbudowywany.
     W dalszej kolejności udano się do "Szańca Hubala”, który znajduje się w miejscowości Anielin. Tam, wszyscy obecni na wycieczce, wysłuchali prelekcji nauczyciela historii Pana Zbigniewa Stysia, na temat walki w czasie II wojny światowej z niemieckimi okupantami, Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którego dowódcą był major Henryk Dobrzański ps. "Hubal" oraz modlili się w intencji poległych żołnierzy służących pod dowództwem "Hubala".
   

 A później…było ognisko, na którym pieczono kiełbaski, mięsko i inne wiktuały. W trakcie został rozegrany mecz piłki nożnej uczniowie kontra uczniowie.