Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Jednostki Wojskowej

opublikowane: 30 kwi 2014, 06:24 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 24 lis 2014, 09:55 ]

W dniu 16 kwietnia 2014 r. uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum wraz z nauczycielami – Pan Mariusz Węgrzynowski – Zastępca Dyrektora obydwóch szkół oraz Panie Justyna Jura i Monika Piwowarska udali się do jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim.

              Będąc na terenie jednostki wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z jej historią, a następnie zwiedzili miejscowe muzeum. W dalszej kolejności udano się na strzelnicę.

             Tam, uczniowie mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, (co zresztą ochoczo uczynili) oraz obejrzeli uzbrojenie, jakie na dzień dzisiejszy obowiązuje w wojsku polskim. Wycieczka była bardzo udana.

            W tym miejscu, bardzo serdeczne podziękowania dla Pana majora Piotra Wrony oraz pozostałych żołnierzy, którzy przyczynili się do tego, iż ta wycieczka doszła do skutku i prezentacja jednostki wojskowej była tak dobrze przygotowana.


7 Dywizjon Ułanów Lubelskich imienia generała Kazimierza Sosnkowskiego został sformowany w Tomaszowie Mazowieckim 1 sierpnia 1999r. na mocy rozkazu Dowódcy Wojsk Lądowych Nr Pf 6/Org wydanego 25 stycznia 1999 roku w sprawie przeformowania 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej na 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej na bazie 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego z Nowego Glinnika k/Tomaszowa Mazowieckiego.

jednostkajednostka film


Comments