Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA – 26.04.2016 -

opublikowane: 10 cze 2016, 12:22 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 19:14 ]

W dniu 26 kwietnia 2016 r. uczniowie i nauczyciele (pan – Mariusz Węgrzynowski – dyrektor szkół katolickich oraz pani Katarzyna Kacprzykowska) Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Sandomierza.

Uczestnicy naszej wycieczki zwiedzali, między innymi  - Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz, ratusz z zewnątrz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, zbrojownię rycerską, Bazylikę Katedralną, weszli także na Bramę Opatowską, gdzie znajduje się taras widokowy, maszerowali po wzgórzu staromiejskim, przeszli uchem igielnym (jedyna zachowana furta w murach miejskich), do tego spacerowali  obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, oraz przeszli podziemną trasą turystyczną i udali się w rejs statkiem po Wiśle.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni zarówno z trasy wycieczki, jak i również ze sposobu przekazywania wiedzy o zabytkach Sandomierza przez przewodników, którzy oprowadzali całą grupę 

Pomimo zmęczenia, wszyscy uczestnicy wycieczki uważają, że była ona bardzo udana.

Comments