Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Warszawy - 24.11.2017

opublikowane: 23 gru 2017, 04:25 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 25 kwi 2018, 23:51 ]

W dniu 24 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz rodzice i dziadkowie uczniów, a także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Warszawy. W trakcie tej wycieczki, wszyscy obecni na niej zwiedzili - Zamek Królewski oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W pierwszej kolejności był Zamek Królewski. Tutaj, przewodnicy oprowadzili całą wycieczkę po różnych zakamarkach Zamku. Opowiedzieli jego historię a w sposób szczególny przekazali wiedzę o wyjątkowych sytuacjach związanych z historią Zamku.

Następnie, udano się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tutaj, po oprowadzeniu przez przewodnika po poszczególnych salach sejmowych i przekazaniu informacji na temat historii i funkcjonowania Sejmu, na co dzień, wycieczka została zaprowadzona na galerię skąd można było obserwować trwającą debatę parlamentarzystów.

Ta wycieczka do Warszawy była piękną i szczególną lekcją patriotyzmu, historii i wiedzy o społeczeństwie. Wszyscy obecni na niej wrócili do domu bardzo zadowoleni.

Wycieczka została ufundowana przez Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza, z którym wszyscy obecni na niej zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

                                          Panie Ministrze serdecznie dziękujemy!!!

 

Comments