Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO WARSZAWY – 25.06.2012

opublikowane: 19 kwi 2013, 02:55 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 20 sie 2013, 00:52 ]

    W dniu 26 czerwca 2012 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum oraz rodzice uczniów, członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Warszawy.

    Najpierw, wycieczka przybyła do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tutaj, zostaliśmy zapoznani z historią powstania budynków "Sejmu” i "Senatu”. Następnie, zostaliśmy oprowadzani po salach obydwu gmachów przez przewodnika, który wytrwale odpowiadał na zadawane mu przez nas pytania.

    W dalszej kolejności udaliśmy się na "Cmentarz Powązkowski”. Tam, przewodniczka przedstawiła nam historię powstania "Cmentarza” oraz oprowadziła nas po nekropolii zatrzymując się przy grobach najwybitniejszych Polaków.

    Następnie udaliśmy się do "Łazienek”.

    Później, udaliśmy się między innymi w następujące miejsca naszej stolicy: na "Krakowskie Przedmieście”, pod Pałac Prezydencki, na "Plac Zamkowy”, w „Aleje Ujazdowskie” i na "Stare Miasto”.

    Gdzie jeszcze byliśmy i co zwiedziliśmy można by bardzo długo opisywać. Była to prawdziwa i niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.

    Jesteśmy przekonani, iż to wszystko co zobaczyliśmy i co usłyszeliśmy na długo zapadnie w naszych sercach i wyda odpowiedni "plon”.

    Do Warszawy jeszcze powrócimy…jest wiele miejsc, w których nie byliśmy a, które jako Polacy powinniśmy odwiedzić.