Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI CIEPLNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – 11.02.2014

opublikowane: 24 lut 2014, 01:03 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 26 lut 2014, 00:29 ]

         W dniu 11 lutego 2014 roku uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim wraz z dyrekcją i nauczycielami: Panem Mariuszem  Węgrzynowskim oraz Paniami – Moniką Piwowarską i Izabelą Pelińską, udali się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim.

         Wycieczkę przywitał i oprowadził po Zakładzie jeden z jego pracowników. Wycieczka ta, miała przede wszystkim charakter edukacyjny, była ona jedną wielką lekcją chemii, fizyki i geografii. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie reakcje chemiczne i fizyczne zachodzą w procesie spalania węgla i miału.

         Podczas tej wizyty w ciepłowni miejskiej, nie obyło się także bez licznych pytań ze strony uczniów, dotyczących działalności Zakładu – kto jest jego właścicielem, ile ton opału jest spalanych w czasie doby, ilu mieszkańców korzysta z jego usług, jakie jest zanieczyszczenie środowiska spowodowane działalnością Zakładu, czy prowadzona działalność przynosi zysk, jakie są plany rozwoju firmy na przyszłość, itp.

          W tym miejscu, pragniemy serdecznie podziękować Prezesowi Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej Panu Dariuszowi Kacprzykowi za umożliwienie zwiedzenia Zakładu, przekazanie uczniom ważnych i interesujących informacji na temat jego działania.

Comments