Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI WODNO – KANALIZACYJNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – 08.10.2013

opublikowane: 4 lis 2013, 01:01 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 4 lis 2013, 01:44 ]
    W dniu 8 października 2013 roku uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim wraz z dyrekcją i nauczycielami obydwu szkół: Pani Wiesława Olejnik, Pan Mariusz Węgrzynowski, Panie - Justyna Jura, Izabela Pelińska, Sylwia Okólska udali się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej, a dokładnie rzecz biorąc do oczyszczalni ścieków przy ul. Henrykowskiej, która jest jedną z części wymienionego Zakładu.

    Wycieczkę przywitał Wiceprezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej Pan Waldemar Dębowski, który wraz z pracownikami oczyszczalni oprowadził wszystkich przybyłych, omawiając jednocześnie jej działanie.

    Wycieczka ta miała przede wszystkim charakter edukacyjny. Była ona jednocześnie jedną wielką lekcją biologii, chemii i geografii. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie reakcje chemiczne i biologiczne zachodzą w procesie oczyszczania ścieków.
              
    Podczas wizyty w oczyszczalni ścieków, nie obyło się także bez licznych pytań ze strony uczniów, dotyczących działalności zakładu.

    Spotkanie będzie kontynuowane tym razem na zajęciach laboratoryjnych.

    W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Wiceprezesowi Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego Panu Waldemarowi Dębowskiemu za umożliwienie zwiedzenia podległej mu instytucji, a panu przewodnikowi za przekazanie uczniom ważnych i interesujących informacji na temat jej działania.

    Po więcej informacji dotyczących działalności całej spółki zapraszamy na stronę internetową: www.zgwk.pl