Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI WODNO – KANALIZACYJNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – 22.04.2016 r.

opublikowane: 1 maj 2016, 04:22 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 09:14 ]

W dniu 22 kwietnia 2016 roku uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim wraz z dyrekcją i nauczycielami w/w szkół: Pan Mariusz Węgrzynowski oraz Panie – Renata Gruda, Katarzyna Kacprzykowska i Pan Łukasz Ćwikła udali się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim, a dokładnie rzecz biorąc do oczyszczalni ścieków przy ulicy Henrykowskiej, która jest jedną z części wymienionego Zakładu.

Na modernizację oczyszczalni ścieków i skanalizowanie aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego, które zakończyły się w tym roku, władze miasta wydały ponad 200 milionów złotych.
Wycieczkę z naszych szkół przywitał Wiceprezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej Pan Waldemar Dębowski, który wraz z pracownikami oprowadził wszystkich przybyłych po oczyszczalni ścieków, omawiając jednocześnie jej działanie.

Wycieczka ta miała przede wszystkim charakter edukacyjny. Była ona jednocześnie jedną wielką lekcją biologii, chemii, fizyki i geografii. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie reakcje chemiczne i biologiczne zachodzą w procesie oczyszczania ścieków.
Podczas wizyty w oczyszczalni ścieków, nie obyło się także bez licznych pytań ze strony uczniów, dotyczących działalności zakładu.                

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Wiceprezesowi Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego Panu Waldemarowi Dębowskiemu za umożliwienie zwiedzenia podległej mu instytucji, a panu przewodnikowi za przekazanie uczniom ważnych i interesujących informacji na temat jej działania.

Po więcej informacji dotyczących działalności całej spółki zapraszamy na stronę internetową:
www.zgwk.pl


Comments