Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

XV Forum Młodzieży Szkół Katolickich

opublikowane: 4 gru 2015, 07:58 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 4 gru 2015, 08:06 ]

W dniu 17 września 2015 r. w Częstochowie na Jasnej Górze odbyło się XV Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Hasłem przewodnim spotkania były słowa św. Jana Pawła II "Wolność urzeczywistnia się przez miłość, to znaczy przez dar z siebie".
Podczas Forum wystąpili z prelekcjami i świadectwami:
ksiądz Marek Studenski - wykład: O relacji wolności i miłości,
Katarzyna i Michał Głowaccy - Świadectwo dotyczące uczenia się „bycia darem” w życiu małżeńskim i rodzinnym,
Agata i Michał Baran (Fundacja „Jeden z nas”) - Świadectwo "W służbie życiu",
Adam Woronowicz, (aktor) - Świadectwo.
Po adoracji Najświętszego Sakramentu odbyła się Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Mszy św. przewodniczył ksiądz biskup Marek Mendyk asystent Rady Szkół Katolickich.
Ostatnim punktem programu była Droga Krzyżowa na  Wałach Jasnogórskich, prowadzona przez Młodzież. Modlitwie tej towarzyszyła intencja o Boże Miłosierdzie dla Ojczyzny i pokój dla świata.

W XV Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze uczestniczyli również uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum z Tomaszowa Mazowieckiego. Wraz z uczniami obecni byli – Pan Mariusz Węgrzynowski – dyrektor obydwu szkół i Pan Adam Tataradziński – nauczyciel religii i historii.

Naszej młodzieży uczestniczącej w XV Forum Młodzieży Szkół Katolickich program przygotowany przez Radę Szkół Katolickich bardzo się podobał i już dzisiaj uczniowie deklarują chęć uczestnictwa w XVI już Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbędzie się w 2016 r.

 

dni mlodziezy

Comments